Archiwum 26 stycznia 2015


sty 26 2015 Łańcuchowa Metoda Skojarzeń
Komentarze: 0

Kolejną metodą uczenia się jest ŁAŃCUCHOWA METODA SKOJARZEŃ.Metoda ta polega na zapamiętaniu dowolnego ciągu informacji z wykorzystaniem „historyjki” łączącej kolejne obrazy w odpowiednim porządku. Tworzymy obraz do każdego słowa i  łączymy je we własną zabawną historyjkę. Wykorzystujemy przy tym barwność, kolorystykę, wyolbrzymienia, humor, swoją osobę itd… Ta metoda przyspiesza zapamiętanie, a jednocześnie rozwija naszą kreatywność i wyobraźnię.


 

A teraz przykład. Do zapamiętania mamy takie słowa:

kot

 

drukarka

 

klapek

 

banan

 

plaża

 

wakacje

 

torba

 

sweter

 

drzwi

 

kawa

 

warzywa

 

obiad



Układamy zabawną historyjke z wykorzystaniem naszych słówek:



Mały czarny kotek siedzi sobie na mojej drukarce. Ja siedzę obok trzymając niedbale nogę na nodze tak, że prawie spada mi z niej klapek.W ręce trzymam żółtego i apetycznego banana, którego zaraz zjem. Myślami jestem jednak na ciepłej plaży, gdzie leżę pod palmą i myślę gdzie wybrać się na wakacje. Patrzę dalej na kota i widzę jak podbiega do dużej kolorowej torby, w której jest schowany nowy, puszysty sweter.Potem kot ucieka do przedpokoju i wychodzi przez duże, dębowe drzwi. Wracam do kuchni zaparzam czarną i aromatyczną kawę, jednocześnie wyciągam z lodówki kolorowe i zdrowe warzywa na popołudniowy obiad.




Odwzorowując w umyśle takie opowiadanie, będzie nam o wiele łatwiej zapamiętać słówka, które chcieliśmy zapamiętać. Łańcuchowa Metoda Skojarzeń jest zupełnie innym podejściem do nauki, ale najlepiej uczyć się właśnie przez zabawę i z humorem:)

 

 

 

 

nasze-metody-nauki : :
sty 26 2015 Warunki do nauki
Komentarze: 3

Kilka słów na temat warunków do nauki!

 

1) Pamiętaj, aby miejsce w którym będziesz siedzieć było dobrze oświetlone - najlepiej z widokiem na okno lub zaraz obok okna. Możesz też wyjść uczyć się do parku, biblioteki - tam na pewno znajdziesz spokojne miejsce.

 

2) Zrób porządek na biurku lub stole przy którym będziesz się uczył - nieład na stole bardzo dekoncentruje.


3) Nie słuchaj głośnej muzyki lub muzyki w stylu heavy metalu, punk rocka, rocka i tym podobne. Idealna muzyka do nauki to muzyka barokowa - np. Bach. 


4) Postaraj się, aby w tym czasie nikt Ci nie przeszkadzał. Wycisz też dzwonek na swojej komórce.

nasze-metody-nauki : :